Roll up w szerokiej kasecie

Roll up w szerokiej kasecie

Systemy roll up są jednymi z najbardziej popularnych nośników reklamowych wykorzystywanych podczas wszelkiego rodzaju wydarzeń branżowych. Głównie wszędzie tam, gdzie organizuje się stoiska firmowe, doskonałym tego przykładem są targi branżowe. Ale przydają się również podczas prezentacji i wystąpień publicznych, a nawet podczas mniejszych spotkań biznesowych.

Zasada działania systemu roll up

Praktycznie każdy roll up ma taką samą zasadę działania. Całość składa się z wydrukowanej grafiki reklamowej, aluminiowej kasety, w którą grafika ta jest zwijana, kiedy roll up nie jest używany oraz z aluminiowego masztu stabilizującego grafikę po jej rozłożeniu. Podczas przechowywania i transportu grafika zwinięta jest w kasecie i całość razem z masztem jest zapakowana w wygodną torbę. Dzięki temu kompletny nośnik reklamowy nie zajmuje dużo miejsca, łatwo się go przechowuje i zabiera ze sobą w dowolne miejsce.

Rodzaje systemów roll up

Mimo, że zasada działania systemów roll up jest praktycznie identyczna, to jednak same systemu mogą się od siebie trochę różnić. Główna różnica polega po prostu na różnych rozmiarach. Chyba najbardziej popularny jest roll up w wąskiej kasecie, mowa tutaj o kasetach o szerokości 80 cm, 85 cm lub 100 cm, czasami 120 cm. Systemu tego rodzaju są najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, zwłaszcza roll up 85 cm oraz roll up 100 cm i zarazem dają dość dużą powierzchnię reklamową. Na rynku dostępne są również systemy roll up w szerokiej kasecie i w tym przypadku kasety mogą mieć szerokość 150 cm a nawet 200 cm. Standardowa wysokość systemów roll up po rozłożeniu to 200 cm, natomiast roll up w szerokiej kasecie jest spotykany również w wysokości aż do 300 cm.

Roll up w szerokiej kasecie – niestandardowy system wystawienniczy

Roll up w szerokiej kasecie to solidna aluminiowa konstrukcja o szerokości zazwyczaj między 150 a 200 cm, pozwalająca na szybkie składanie oraz rozkładanie systemu. Zastosowana szeroka kaseta w systemie roll up gwarantuje stabilność całego systemu i pozwala na zamontowanie szerokiego banneru z wydrukowaną grafiką, a co za tym idzie daje bardzo dużą powierzchnię reklamową. Dzięki temu, że jest to rzadziej spotykane rozwiązanie niż standardowy roll up o szerokości 85 czy też 100 cm, wyróżnia się spośród innych nośników reklamowych, a co więcej czasami może zastąpić nawet ścianki reklamowe. Mimo sporej szerokości roll up w szerokiej kasecie zapakowany w torbę transportową, która jest zazwyczaj w komplecie, jest wygodny i poręczny w transporcie i przechowywaniu.

Gdzie stosuje się rollupy w szerokiej kasecie

Roll up w szerokiej kasecie jest narzędziem, które skutecznie wspomaga różnego typu działania marketingowe podczas prezentacji praktycznie każdego przedsiębiorstwie. Znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie bezpośredni kontakt z potencjalnym klientem wymaga wzmocnienia przekazu wizualnego. Jako mobilny system wystawienniczy doskonale nadaje się na targi, pokazy, szkolenia, konferencje, itp. Dzięki mobilności roll up w szerokiej kasecie z powodzeniem wykorzystywany jest przez przedstawicieli handlowych podczas prezentacji produktów lub usług bądź wykorzystywany jest podczas różnych eventów. Rollupy tego typu mogą być także wykorzystane jako efektowna ścianka reklamowa bądź też jako tło do ekspozycji produktu lub usługi.

Zalety systemów roll up w szerokiej kasecie

Rollupy to jedne z najbardziej popularnych wyborów klientów, jeżeli chodzi o mobilne systemy wystawiennicze. Nic dziwnego – mają one bowiem szereg zalet. Roll up w szerokiej kasecie jest wybierany może trochę rzadziej niż standardowy w kasecie o szerokości 85 czy 100 cm, jednak z pewnością pozwala się wyróżnić. Jedną z największych zalet reklam prezentowanych na systemach roll-up w szerokiej kasecie jest łatwość przenoszenia konstrukcji, mimo znacznej powierzchni reklamowej otrzymywanej po rozłożeniu systemu. Dzięki prostej budowie można w kilka chwil ustawić konstrukcję, która umożliwia prezentację dowolnej treści na dość dużej powierzchni. Materiał, z którego wykonana jest cała konstrukcja to lekkie aluminium, wydruk wykonywany jest na wysokiej jakości folii roll-up lub na materiale banerowym blockout i całość pakowana jest w wygodną torbę transportową. Kaseta wyposażona jest w mechanizm samo-nawijający, co oznacza, iż złożenie systemu roll up przebiega w pewnym sensie bez niczyjej pomocy. Odporna, aluminiowa, szeroka kaseta chroni grafikę przed uszkodzeniem zarówno podczas transportu jak i zabezpiecza podczas przechowywania.

Wybór systemu roll up przez klienta

Rollupy są systemami powszechnie dostępnymi na rynku, dzięki czemu klienci mają duży wybór spośród wielu producentów rollupów. Dlatego też każdy producent roll up w szerokiej kasecie stara się wdrażać innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne, pracuje nad nowymi kształtami i kolorami kaset oraz mechanizmami zwijającymi. Bardzo ważnym jest jednak sam materiał z wydrukiem, to on w dużej mierze wpływa na odbiór wizualny przekazu reklamowego. Klienci zwracają uwagę nie tylko na cenę systemu, ale przede wszystkim na jego użyteczność i wygląd, a co za tym idzie jakość. Roll up w szerokiej kasecie może mieć różny design i tutaj wybór zależy od preferencji kupującego. Ważne aby wybrać sprawdzoną firmę, która posiada w swojej ofercie rollupy razem z wydrukiem, bowiem wysoka jakość wydruku zapewni właściwy odbiór reklamy i wizerunku prezentowanej marki. Dodatkowym atutem jest możliwość wielokrotnego użytku i wymiany grafiki, a więc również możliwość ewentualnego domówienia w przyszłości dodatkowego wydruku na folii rollup czy też materiale blockout, którą następnie będzie można wymienić w systemie roll up w szerokiej kasecie.

System roll up w szerokiej kasecie to skuteczna reklama, w którą warto zainwestować. To niedrogi sposób, aby osiągnąć zamierzone, widoczne cele przede wszystkim promocyjne, ale również powiązane z nimi sprzedażowe.