Specyfikacja przygotowania pliku do druku

Specyfikacja przygotowania pliku do druku zawiera informacje, w jaki sposób należy przygotować plik przy zamówieniu produktów z indywidualnym nadrukiem.

 1. WYKROJNIK
  1. W celu przygotowania grafiki, która ma zostać wydrukowana na flagach, należy w pierwszej kolejności pobrać odpowiedni wykrojnik ze strony www.
  2. Wykrojniki są do pobrania w sklepie internetowym www.print4events.eu na stronie produktowej. Każda flaga ma swój indywidualny wykrojnik.
  3. Pliki, które nie zostaną przygotowane na właściwym wykrojniku nie zostaną zaakceptowane i przyjęte do realizacji.
 2. TYPY PLIKÓW
  1. Plik dostarczony do druku powinien być plikiem zamkniętym zapisanym w formacie PDF (PDF 1.3 lub 1.6) nie zabezpieczonym hasłem lub TIFF spłaszczone do tła i zapisane z kompresją LZW. Dopuszcza się wyskiej jakości pliki .jpg. Nie przyjmujemy plików otwartych tj. .ai, .cdr, .indd, .psd, itp

   PRZYKŁAD 1
  2. Wszystkie użyte elementy graficzne powinny zostać osadzone w dokumencie.
 3. USTAWIENIA OGÓLNE
  1. W plikach nie wolno stosować nadrukowań (funkcji overprint). Nie odpowiadamy za błędy spowodowane zastosowaniem tej funkcji.

   PRZYKŁAD 2
  2. Wszystkie fonty zawarte w plikach muszą być zamienione na krzywe.

   PRZYKŁAD 3
 4. KOLORYSTYKA
  1. W celu przygotowania grafiki, która ma zostać wydrukowana na flagach, należy w pierwszej kolejności pobrać odpowiedni wykrojnik ze strony www.
  2. Grafika powinna zostać przygotowana w trybie kolorystycznym CMYK
  3. W przypadku użycia w projekcie graficznym czerni, należy zastosować składowe koloru: C0 M0 Y0 K100.
 5. ROZDZIELCZOŚĆ
  1. Grafika powinna być przygotowana w rozdzielczości od 72 ppi a 150 ppi.
  2. Pliki powinny być przygotowane w skali 1:1 zgodnie z właściwym dla produktu wykrojnikiem.
 6. SPADY I OBSZARY BEZPIECZNE
  1. Grafika powinna zawierać spady 5 mm (zawarte na wykrojniku). Projektując grafikę należy uwzględnić obszar bezpieczny wyznaczony na wykrojniku. W obszarze bezpiecznym powinny znaleźć się wszystkie istotne elementy, które mają być widoczne (zwłaszcza teksty, logo itp.).

   Przed ostatecznym zapisaniem pliku, prosimy usunąć wszelkie zbędne elementy i linie pomocnicze z wykrojnika lub pozostawić je na osobnych warstwach.

   PRZYKŁAD 4: FLAGI REKLAMOWE
   PRZYKŁAD 5: ŚCIANKI REKLAMOWE
UWAGA
Informujemy, że nie ponosimy odpowiedzialności za błędy w druku wynikające z dostarczenia plików niezgodnych z powyższą specyfikacją.
Copyright © 2024 Print4Events, Inc. All Rights Reserved.