Opakowania dla sklepów internetowych

Czy opakowania e-commerce są potrzebne, a ich wygląd ważny? Oczywiście, że tak. Obecna sytuacja związana z koronawirusem pokazała nam jak ważny dla rynku jest sektor sprzedaży internetowej. W momencie, kiedy okazało się, że musimy pozostać w domach, a jedyna możliwość zakupów to zakupy wirtualne, sprzedaż w sklepach internetowych poszybowała w górę, a tym samym duża część przedsiębiorców musiała zmienić swoją strategię sprzedażową. Nawet po odblokowaniu gospodarki duża część konsumentów nie zmieniła swoich przyzwyczajeń, gdyż zakupy w sieci stały się wygodne. Co to oznaczało dla producentów opakowań? Oczywiście nie tylko zwiększenie produkcji, ale również zmianę podejścia do klienta. Nie chodzi już tylko o zwykłe kartony wysyłkowe, ale również o to, żeby były atrakcyjne, ekologiczne i personalizowane.

Opakowania dla sklepów internetowych to nie tylko aspekt praktyczny

Oczywiście wybierając odpowiednie opakowania e-commerce należy rozejrzeć się za takimi, które zapewnią bezpieczny transport towarów, ale również będą robić pozytywne wrażenie po otrzymaniu przesyłki. Już na wstępie należy się zastanowić jakie produkty mamy w ofercie, a co za tym idzie jakich opakowań potrzebujemy. Czy będą to duże kartony fasonowe bezzwrotne bądź zwrotne dla wygody klienta, czy może owijki do mniej standardowych przedmiotów. Dobrze dobrane i zaprojektowane kartony wysyłkowe wzbudzą dobre skojarzenia z marką, a przy dużej konkurencji na rynku o to nam chyba chodzi. Dlatego ważne jest, aby znaleźć producenta, który proponuje opakowania przemysłowe spełniające również funkcję marketingową. W Print4Events znajdziesz opakowania niezbędne do działania Twojego sklepu.

Opakowania dla sklepów internetowych a na wizerunek firmy

Opakowanie w jakim zostaje wysłany towar ma ogromne znaczenie, skończyły się czasy, kiedy ważne było tylko i wyłącznie zabezpieczenie towaru, a co za tym idzie opakowanie było brzydkie i posklejane taśmą ze wszystkich stron. Dzisiejszy klient to klient świadomy, zwracający uwagę na takie aspekty jak wykonanie opakowania, ale również ekologia. Dlatego należy zwrócić uwagę czy proponowany karton jest odpowiedniej jakości, czy tektura z jakiej jest wykonany jest wytrzymała i w jakich warunkach jest produkowany. Chcemy chyba być utożsamiani z firmą, której dbałość o środowisko naturalne leży na sercu. Oczywiście trwałość opakowania jest ważna, ale pudełko powinno być również atrakcyjne wizualnie, tak aby firma została lepiej zapamiętana. Zatem śmiało można powiedzieć, że wybór opakowania wpływa na wizerunek i promocję firmy. Dlatego należy podejść do wyboru opakowań jak do innych działań marketingowych.

Odpowiednie zabezpieczenie niestandardowego asortymentu

Wysyłanie niestandardowych produktów czy też dokumentów może być problematyczne. Bowiem jak wysłać towary czy dokumenty, żeby były zapakowane bezpiecznie, ale estetycznie. Do rozwiązania takiego problemu można wykorzystać rollbox i koperty kartonowe. Pierwszy jest idealnym opakowaniem, kiedy chcemy wysłać takie produkty jak książki, gry komputerowe, płyty CD i DVD, czy nawet telefony komórkowe. Opakowanie tego typu nie potrzebuje dodatkowych wypełnień, a i tak skutecznie zabezpieczy twój produkt. Wystarczy włożyć towar, zrolować i gotowe. Idealne dopasowanie do produktu i łatwość w pakowaniu. Wystarczy kilka chwil, żeby towar był gotowy do wysyłki. W przypadku kopert, ważne, żeby były wykonane z dobrej jakości tektury, która odpowiednio zabezpieczy zawartość podczas transportu. Wysyłka dokumentów, książek nigdy nie była tak prosta. Wkładasz przedmiot do środka, pociągasz tasiemkę jednym ruchem i zaklejasz. W tym momencie twoja koperta kurierska jest gotowa do nadania.

Ponowne wykorzystanie opakowań

Jak już wspomnieliśmy obecnie ekologia to jeden z aspektów, na który kładzie się nacisk przy wyborze opakowań. Klienci coraz częściej zwracają uwagę na to czy karton można poddać recyklingowi, w jakich warunkach odbywa się produkcja i czy dane opakowanie można wykorzystać ponownie. Często opakowania z przesyłek wykorzystywane są jako pojemniki na bibeloty w mieszkaniu lub opakowania do powtórnego wykorzystania. Dlatego tak istotna jest jakość tektury z jakiej wykonywany jest karton. Dobrym rozwiązaniem jest używanie kartonów wysyłkowych zwrotnych, których można użyć jeszcze raz po otwarciu paczki. Kartoniki takie zawierają dwie cienkie tasiemki, jedna to zrywka, którą odpakowujesz paczkę, drugą zaś wykorzystujesz podczas zwrotu towaru. To bardzo prosty sposób na oszczędzenie czasu i pieniędzy.

Jak już ustaliliśmy to, w co zapakujesz swoje produkty ma ogromne znaczenie. Jest to ważny moment w całym łańcuchu marketingowym. Dlatego istotne jest jakiego producenta opakowań wybierzesz, z którym będziesz budować swój biznes e-commerce. Wybierz firmę z doświadczeniem jaką jest Print4Events, wspólnie zadbamy o jakość każdego zamówienia oraz szybkość dostawy.